TAIMEDES PEITUB NII ILU KUI VÕLU… SEE JUST ONGI TÕELINE ELU

Müügiplats avatud K-L kella 11-19-ni, muul ajal tulles palun ette helistada tel 55661092. Asukoht Loodi küla, Viljandi vald, 69603 3.juunil müügiplats suletud, sel päeval kohtume Tartu Botaanikaaias aiapäeval.

Pojengid


Pojengide kasvatamine

Pojenge on maailmas umbes 30 erinevat liiki. Looduslikult kasvavad nad Põhja-Ameerika lääneosas, Ida-Aasias ja mõnel pool Euroopas.
Pojengid on pikaealised püsikud, mis võivad samal kasvukohal kasvada aastakümneid. Vanades mahajäetud taluaedades sirguvad vanavanaemade istutatud pojengid isegi kõrge heina sees.
Kasvukoht peaks olema parajalt niiske ja viljaka pinnasega. Valida tuuleks suurte tuulte eest kaitstud päikeseline või poolvarjuline ala. Muld tuleb enne istutamist sügavalt harida. Neile sobib neutraalne kuni nõrgalt happeline kasvupinnas. Aluselisel pinnasel võivad nad kergesti haigestuda. Armastavad kõdusõnnikut nii istutusaugus kui ka kevadel turgutuseks lisatuna.
Pojengid tuleb istutada arvestusega, et varte ja juurte üleminekukoht jääks mullapiirist 3-5cm allapoole. Vahel võivad nad olla väga pirtsakad ja kui neile istutussügavus ikka ei meeldi, siis ei kipu nad ka õisi näitama. Ümberistutamise suhtes ei pruugi nad ka alati õnnelikud olla ja võivad paar-kolm aastat lihtsalt puhata, ilma õisi näitamata.
Kui on soov puhmast jagada, siis on soovitav seda teha kevadel, maikuus.  Lõikekohad võib söega desinfitseerida.
Kõige uhkemad sordid on muidugi täidisõielised, kellede õied on suured kui praetaldrikud. Aga tuleb arvestada, et sellised põõsad vajavad alati toestamist. Esiteks on õied rasked ja vihmase ilmaga on murdumine kindel. Kes igasugu tugesid ei armasta, neile sobivad lihtõielised pojengid.


Pojeng
‘White Wings’

Pojeng ‘White Wings’ – Paeonia lactiflora ‘White Wings’
Î 80-90cm
Jaapani õietüüp, valged õied – kergelt lokkis kroonlehed, kuldkollastest tolmukatest südamik. Varred punakad, lehestik tumeroheline. Lõhnav, varajane.


Pojeng
‘Coral Charm’

Pojeng ‘Coral Charm’ – Paeonia lactiflora ‘Coral Charm’
Î 90cm
Aprikoosiroosad kuni oranžid pooltäidisõied, kollane südamik. Tugevad varred ja dekoratiivne lehestik. Õitseb mais-juunis.


Pojeng ‘Coral Sunset’

Pojeng ‘Coral Sunset’ – Paeonia lactiflora  ‘Coral Sunset’
Î 60-90cm
Korallroosad kuni aprikoosivärvi lõhnavad pooltäidisõied, mis on avanenult ebaühtlase värviga. Lõhnav. Õitseb mai-juuni.


Pojeng
‘White Double’

Pojeng ‘White Double’ – Paeonia lactiflora ‘White Double’
Î 80cm
Tugevad varred. Suured, lopsakad, valged täidisõied. Lõhnab meeldivalt.


Pojeng ‘Flame’

Pojeng ‘Flame’ – Paeonia lactiflora ‘Flame’
Î 80cm
Karmiinpunased lõhnavad lihtõied, kollased tolmukad. Need värvid panevad särama iga aia. Ei vaja toestamist.


Pojeng ‘Marie Lemoine’

Pojeng ‘Marie Lemoine’ – Paeonia lactiflora ‘Marie Lemoine’
Î 50-70cm
Hiline, täidisõieline, sidrunvalge sort. Väheste kroonlehtede servad on karmiinpunased. Väga ilusate, säravate õitega sort.